HISTORIA

STS Logistic, którego działalność definiuje nieprzerwany i dynamiczny rozwój, powstało w 1999 roku. Historia firmy sięga jednak roku 1990, w którym rozpoczęła ona funkcjonowanie jako STS – Specjalistyczny Transport Samochodów. Obecnie STS Logistic, zajmujące powierzchnię blisko 400 000 metrów kwadratowych i zatrudniające około 750 osób to potentat na rynku usług spedycyjnych, logistycznych oraz dystrybucyjnych.

Kolejnym kamieniem milowym w historii STS była budowa największego centrum logistycznego w Europie Środkowo-Wschodniej, które zajmuje się transportem międzynarodowym samochodów osobowych, użytkowych i ciężarowych, ich magazynowaniem oraz dostawami do dealerów na terenie Polski. STS obsługuje wszystkie urządzenia i obiekty (w tym trójtorową bocznicę kolejową) niezbędne do magazynowania, odprawy celnej, dystrybucji i dostawy, a także zajmuje się montażem dodatkowego wyposażenia w samochodach osobowych i użytkowych. Centrum ma powierzchnię 40 ha i jest w stanie pomieścić jednorazowo ponad 15 tysięcy aut, a także spełnia wszystkie normy europejskich koncernów w zakresie magazynowania.

STS cały czas poszerza zakres działalności, nie ograniczając się jedynie do branży logistycznej oraz transportu i magazynowania samochodów. Oprócz powiększania floty autotransporterów marki Mercedes-Benz, firma zdecydowała się na stworzenie dwóch własnych punktów dealerskich zajmujących się sprzedażą i obsługą serwisową samochodów ciężarowych i dostawczych Mercedes-Benz oraz dostawczych Mitsubishi Fuso. W 2000 roku STS podpisał kontrakt na wyłączną obsługę fabryki VW w Poznaniu, obejmujący odbiór samochodów Caddy i T6 z linii montażowej oraz ich transport do Centrum Dystrybucyjnego w Swarzędzu, i wreszcie wysyłkę do miejsc przeznaczenia na całym świecie.

20-letnia działalność zaowocowała realizacją kilkunastu istotnych projektów biznesowych. W 1998 roku, STS jako jedyny polski przewoźnik podpisał umowę z Peugeot Polska i Citroen Polska o świadczenie usług transportowych, co niewątpliwie uznać można za pierwszy poważny sukces. Firma zdołała także podjąć współpracę ze Skoda Auto Polska S.A. oraz spółką Kulczyk Tradex, która była generalnym importerem VW, AUDI i PORSCHE

STS Logistic Sp. z o.o.

ul. Rabowicka 6
62-020 Swarzędz – Jasin

T: +48 61 89 75 300
F: +48 61 81 81 389
E: sekretariat@stslogistic.com.pl

300 Nowych Ciężarówek Mercedes Benz na 30 Lecie Firmy